Planujemy pokaźny remont

Submitted by admin on śr., 06/03/2015 - 11:01

Nasze mieszkania raz na jakiś czas potrzebują porządnego remontu, a nie tylko odświeżenia ścian nową farbą, czy drobiazgami w wystroju. Jak każdy wie, takie duże remonty wiążą się z równie dużymi kosztami. I nie ma co tutaj ukrywać, mało kto ma odłożoną gotówkę na taki, nawet planowany, duży remont swojego mieszkania. Co w takiej sytuacji można zatem zrobić? Oczywiście, udać się do banku. Jednak zanim to zrobimy, nie zapomnijmy przygotować sobie kosztorysu naszego planowanego remontu, biorąc pod uwagę choć minimalną nadwyżkę, na wypadek wcześniej nie planowanych, a koniecznych wydatków, bo one zazwyczaj się pojawiają.

Czego będziemy szukali w banku?

W takiej sytuacji interesują nas kredyty gotówkowe. Oczywiście, oferuje je każdy jeden bank. Warto w związku z tym, zapoznać się z różnymi ofertami jakie są na naszym rynku. Trzeba je oczywiście dokładnie przeanalizować, zastanowić się, jaka opcja nam najbardziej odpowiada, a następnie udać się do konkretnego już baku, w celu zaciągnięcia pożyczki na nasz duży remont mieszkania. Na sam początek dowiemy się, jakie formalności przyjdzie nam wypełnić, aby o nasz kredyt się starać.

Na co się przygotować?

Kredyty gotówkowe, które ludzie biorą na remonty swoich mieszkań najczęściej nie należą do najniższych. Trzeba się zatem przygotować na to, że do załatwienia będzie całkiem sporo. Na sam początek oczywiście będzie potrzebny dowód osobisty. Po za tym, konieczne będzie przyniesienie z pracy zaświadczenia o zarobkach, przygotujmy się również na to, że będzie nam potrzebna osoba, która będzie naszą pożyczkę żyrowała. Jeśli jesteśmy w związku małżeńskim, zgoda współmałżonka okaże się również sprawą konieczną. Oczywiście, wypełnienie odpowiednich formularzy także będzie potrzebne do uzyskania pożyczki.

Czy pożyczkę dostaniemy?

Kiedy chodzi o kredyty gotówkowe na większą kwotę, bank musi sprawę ich przydzielenia rozpatrzyć. Pod uwagę brane są wszystkie informację zawarte w złożonym wniosku wraz z dokumentami do niego dołączonymi. Ponad to, bank sprawdzi, czy do tej pory nie mieliśmy problemów z spłacaniem wcześniej zaciągniętych pożyczek. Dopiero sumując te wszystkie informacje wyda zgodę, lub też odmowę przyznania kredytu. Jeśli wszystkie warunki spełniliśmy, gotówka szybko trafi na nasze konto bankowe, a my będziemy mogli zaczynać swój remont, aby później spłacać jego wykonanie w ratach. W przypadku planowania dużego remontu, jest to naprawdę rozsądne wyjście, kiedy nie mamy odłożonych pieniędzy na jego wykonanie. A taka sytuacja ma miejsce dość często.