Pożyczona gotówka

Submitted by admin on wt., 12/15/2015 - 11:15

Wśród Polaków coraz większą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe. Osoby, które po nie sięgają, różnią się między sobą statusem materialnym, a także motywacją do sięgnięcia po kredyt. Kredyt gotówkowy nie wymaga zresztą jasnej deklaracji, na co przeznaczone zostaną pozyskane środki. Można je przeznaczyć na cel dowolnie wybrany. Większość banków proponuje kredyt gotówkowy do kwoty pięćdziesięciu tysięcy złotych, proponując możliwość rozłożenia spłaty na długi, wygodny okres. Wejdź po kredyt gotówkowy - tutaj tylko najlepsze oferty.

Bogactwo ofert oraz intensywne działania reklamowe prowadzone przez niektóre banki sprawiają jednak, że przed podpisaniem umowy należy dokładnie się zastanowić i przeanalizować wszystkie za i przeciw. W dzisiejszych czasach rozbudowanych komunikatów marketingowych, kiedy znacznie ważniejsze staje się nie to, co kupujemy, ale od kogo kupuje, trzeba szczególnie zwracać uwagę na proponowane warunki otrzymania kredytu gotówkowego zaproponowane w umowie. Nie jest bowiem istotna nazwa kredytu czy twarz gwiazdy, która go firmuje, ale przede wszystkim warunki oraz całkowity koszt kredytu.

Wiele osób podejmujących decyzje związane z podjęciem bądź zainwestowaniem gotówki, nawet jeśli posiada wiedzę na temat funkcjonowania produktów finansowych, udaje się po pomoc do specjalistycznych firm zajmujących się doradztwem w dziedzinie finansów. Dzięki właściwie zainwestowanym środkom finansowym można osiągnąć wymierne profity - wszystko zależy od właściwych decyzji. Mimo pozornych podobieństw obecne na polskim rynku produkty nie są wcale identyczne. Każdy kredyt gotówkowy stanowi odpowiedź na oczekiwania i preferencje klienta. Pytania z reguły pojawiają się już ze strony pracownika instytucji finansowej, którego zadaniem jest wysondowanie oczekiwań i potrzeb.

Nie można się zatem zgodzić ze stwierdzeniem, że kredyty gotówkowe nie są produktem godnym zainteresowania i lepiej ich unikać. Kredyt gotówkowy stanowi doskonałą odpowiedź w sytuacjach awaryjnych, stanowiąc ofertę wspierającą w nagłych okolicznościach. Wszystko zależy jednakże od stosunku osoby zainteresowanej do tego typu instrumentów finansowych. Nie powinny to być działania pochopne, impulsywne. W zależności bowiem od sytuacji klienta i od elastyczności jego budżetu domowego dopasować możemy zarówno okres spłaty, jak i wysokość odsetek, czy też wprowadzenie do oferty dodatkowych, fakultatywnych opcji. Wybór oferty kredytowej nie powinien więc być decyzją osoby trzeciej. Doradca finansowy - zgodnie z nazwą swej profesji - ma po swojej stronie jedynie głos doradczy. Ostateczna decyzja zawsze należy do kredytobiorcy.

Zaletą korzystania z usług banków jako najbardziej wiarygodnych instytucji finansowych jest również bezpieczeństwo. Placówki bankowe wnioski kredytowe weryfikują w oparciu o zdolność i historię kredytową. Z całą pewnością pomaga to więc uniknąć spirali zadłużenia, pod warunkiem unikania propozycji parabanków.