Na co zwracają uwagę banki przed udzieleniem kredytu?

Submitted by admin on śr., 04/20/2016 - 10:20
kasa

Pożyczkobiorcy pragnący zaciągnąć krótkoterminowe lub długoterminowe zobowiązanie w banku detalicznym powinni przygotować się na wiele dodatkowych formalności. Wskazane formalności muszą odpowiedzieć na pytanie, czy pożyczkodawcy opłaca się finansować potrzeby pożyczkobiorcy. Banki detaliczne zwracają uwagę na wiele cech potencjalnego dłużnika, ponieważ instytucje kredytujące zobowiązuje do tego prawo bankowe i polityka Narodowego Banku Polskiego. Od właściwego udzielania kredytów zależy w dużym stopniu stabilność ekonomiczna całej gospodarki.

Dlaczego warto pracować nad pozytywną zdolnością kredytową?

Każdy pożyczkodawca ocenia twoją zdolność kredytową. Bez tego nie ma mowy o nawiązaniu długoterminowej współpracy. Jeżeli posiadasz realne szanse spłaty zobowiązania, wtedy najczęściej otrzymasz zadowalający przelew na rachunek osobisty. Na czym taka ocena zdolności kredytowej polega? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że każdy bank i parabank posiada własne standardy oceny ryzyka kredytowego. Niektóre instytucje podejmują większe ryzyko, inne mniejsze, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, gdzie masz największe szanse na nawiązanie solidnego partnerstwa kredytowego.

Czy niska zdolność kredytowa wyklucza cię z finansowania potrzeb?

Nawet ludzie z niską zdolnością kredytową mają szansę na finansowanie własnych potrzeb. Po prostu wymusza się na takich podmiotach większe zabezpieczenia lub większe opłaty. Im większe ryzyko pochodzące od kredytobiorcy, tym większe koszty kredytu. Warto zatem solidnie pracować nad pozytywną oceną kredytową, ponieważ to się po prostu niezwykle opłaca w wielu sytuacjach.

Dbaj o dochód gospodarstwa domowego

Najważniejszym czynnikiem przy ocenie kredytobiorcy jest oczywiście jego dochód i stabilność. Banki udzielają kredytów gotówkowych najchętniej na podstawie umowy o pracę czy na podstawie potwierdzonych dochodów pochodzących z własnej działalności gospodarczej. Jeżeli masz inne rodzaje umów też masz szansę na pożyczkę krótkoterminową, tylko na nieco cięższych warunkach. Stabilność dochodu jest często znacznie ważniejsza od wysokości. Emeryci i renciści mają zazwyczaj dostęp do preferencyjnych kredytów gotówkowych, dodatkowo ubezpieczonych.

Generuj zawsze nieco więcej oszczędności

Bardzo ważnym plusem podczas analizy kredytowej jest zdolność do generowania oszczędności. Najlepiej przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego mieć udokumentowane oszczędności, chociaż niewielkie. Wtedy doradca kredytowy znacznie lepiej podchodzi do podpisania umowy, na tej stronie www.ulicafinansowa.pl możesz zobaczyć gdzie najbardziej opłaca się brać kredyt.