Jak uzyskać kredyt gotówkowy

Submitted by admin on czw., 09/15/2016 - 12:47
calc

Kredyt gotówkowy jest najbardziej popularnym ze wszystkich produktów bankowych, który może być nam udzielony na dowód, bez poręczycieli czy zabezpieczeń, w bardzo krótkim czasie nawet do kilkunastu minut. Planując pobranie kredytu niezależnie od jego celu, warto, jest wiedzieć jak uzyskać kredyt gotówkowy, by zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję kredytową, zobacz przydatne porady na portal bankowy.

Chcąc uzyskać kredyt gotówkowy, musimy najpierw określić nasze potrzeby, czyli to czy potrzebujemy gotówki przykładowo wyłącznie na zakup czegokolwiek, czy też potrzebowalibyśmy dodatkowo środków na inny dowolny cel. Musimy dokładnie wiedzieć, ile potrzebujemy pożyczyć, gdyż jeżeli będzie to niewielka kwota rzędu kilku tysięcy złotych, to może się okazać, kredyt odnawialny w rachunku będzie dla nas korzystniejszym rozwiązaniem. Natomiast jeśli interesują nas kwoty dużo wyższe, wówczas kredyt gotówkowy będzie dla nas dużo lepszym rozwiązaniem.

Ważne jest też samodzielne oszacowanie naszych możliwości finansowych, co pozwoli nam ustrzec się ewentualnej odmowy. Musimy zastanowić się, czy nasz dochód po odjęciu opłat za czynsz, media, wydatków na utrzymanie samochodu oraz ewentualnych rat pozwoli nam na bezproblemową spłatę kolejnego zobowiązania. Jeżeli jesteśmy pewni, że stać nas na kolejny kredyt wówczas powinniśmy zadbać o to, by znaleźć najtańszą propozycję. Możemy to zrobić, korzystając z dostępnych w internecie porównywarek kredytów gotówkowych, jednakże nie można na nich do końca polegać i uzyskane informacje należy zweryfikować w banku.

Kiedy mamy już wybraną ofertę i bank, wówczas możemy złożyć wniosek. Należy to jednak upewnieniem się jakie dokumenty będą od nas wymagane. Z reguły do złożenia wniosku wystarczy nam dowód osobisty i oświadczenie o dochodach, ale może się też pojawić konieczność udokumentowania dochodów, na co musimy być przygotowani. Po złożeniu wniosku bank zweryfikuje naszą wiarygodność i zdolność kredytową oraz wyda decyzję kredytową. Jeśli decyzja będzie pozytywna, wówczas od razu możemy podpisać umowę. Niemniej jednak należy dokładne się z nią zapoznać, a w przypadku jakiekolwiek wątpliwości, warto, skonsultować je z radcą prawnym. Samą umowę możemy podpisać w oddziale banku i od razu po tym odebrać gotówkę w kasie lub jeżeli ubiegamy się o kredyt gotówkowy przez internet, umowa kredytowa może zostać do nas wysłana do podpisania przez firmę kurierską.