Od czego zależy opłacalność kredytu gotówkowego?

Submitted by admin on czw., 11/27/2014 - 10:39

Na pewno każdy kredytobiorca pragnie nawiązać współpracę z bankiem detalicznym lub inną instytucją finansową na optymalnych dla siebie warunkach. Istnieje sporo narzędzi mogących sprawnie obniżyć koszty długoterminowego, ewentualnie krótkoterminowego zobowiązania. Tak naprawdę banki detaliczne lubią negocjować z kredytobiorcami, oczywiście w określonych widełkach prawnych i cenowych. Doradcy finansowi muszą dbać o spełnienie potrzeb każdego klienta, bo jednak kredyt to usługa, jak każda inna. Jeden klient potrzebuje kredyt samochodowy a inny hipoteczny, i ważne aby doradca Cię wysłuchał i przedstawił pożądaną ofertę. Wymaga partnerstwa między dwiema stronami. Jeżeli poczujesz się, jak klient instytucji finansowej i spojrzysz na nią z komercyjnego punktu widzenia, wtedy uzyskasz szansę na wykorzystanie interesujących narzędzi optymalizacyjnych. Oto niektóre z nich. 

Warunki opłacalności szybkiej pożyczki gotówkowej

Jeżeli odwiedzisz jakiegokolwiek doradcę kredytowego w dowolnej instytucji finansowej, będziesz musiał dać się mu ocenić. To nie ulega wątpliwości. Od czego zależy zatem pozytywne rozpatrzenie twojego wniosku kredytowego? Im więcej zarabiasz, tym lepsze warunki kredytowania uzyskujesz. Im lepiej udokumentowany posiadasz dochód miesięczny, tym większa szansa na dobry kredyt gotówkowy. Przysłuży ci się też dotychczasowo wyrobiona, pozytywna historia kredytowa. Czy spłacałeś dotychczasowe zobowiązania, tj. mandaty, rachunki w pełni terminowo? Odpowiedź tak, daje ci solidne podstawy do współpracy z bankiem detalicznym na naprawdę uczciwych zasadach. Zła historia kredytowa wyklucza zazwyczaj kredytobiorcę ze starań o profesjonalny kredyt gotówkowy w banku detalicznym. Człowiek z negatywną historią kredytową może udać się wtedy jedynie do sektora pozabankowego, zdecydowanie bardziej ryzykownego.

Analiza czynników opłacalności kredytów gotówkowych

Opłacalność kredytu zależy ponadto od wartości stóp procentowych ogłaszanych cyklicznie przez Narodowy Bank Polski. Najlepiej brać jakikolwiek kredyt w okresie panowania możliwie najniższych stóp procentowych. Wtedy rata wydaje się niezwykle korzystna długoterminowo. Zabezpieczaj się przed nagłymi wahaniami stóp procentowych. Ustalaj raczej stałe raty, bez niespodzianek. Nie bierz też kredytów w walutach obcych, bo ich wartość ulega dynamicznym zmianom, zazwyczaj na niekorzyść kredytobiorcy. Wystarczy podać tutaj przykład franków szwajcarskich. Poza klasycznym oprocentowaniem oceniaj kredyt gotówkowy w zakresie prowizji czy kosztów ubezpieczenia (niestety obowiązkowych). Czasami bank nie pobiera prowizji w zamian za założenie rachunku osobistego. To dobry układ, jeżeli pobierasz naprawdę spore kwoty.

Wiedza ekonomiczna przydatna długoterminowo każdemu człowiekowi

Teraz już wiesz, jak należy oceniać kredyty gotówkowe i jak rozmawiać z doradcami finansowymi. Sektor parabankowy traktuj, jako maksymalnie ryzykowny i podchodź do sprawy podpisywania umów kredytowych niezwykle poważnie, bo od tego zależy bezpieczeństwo twojego gospodarstwa domowego.