Sztuczki kredytowe zwiększające koszt pożyczek – znasz je?

Submitted by admin on czw., 12/07/2017 - 09:11
100pln

Karty kredytowe nie powinny być domyślnym rozwiązaniem, gdy chcesz pożyczyć pieniądze. Pożyczki osobiste są nie tylko prostsze, ale oferują lepsze stawki. Po uzyskaniu zgody na osobistą pożyczkę i zaakceptowaniu warunków, pieniądze można przesłać bezpośrednio na konto bankowe lub można uzyskać pieniądze czekiem, zobacz na http://www.lokata24.eu/ jak inwestować w lokaty.

Warunki pożyczki są zazwyczaj dość proste:

Jest określony termin. Wiesz, kiedy spłacasz dług i prawie zawsze jest to mniej niż 5 lat. (Zapłać minimalną należność za kartę kredytową, a nadal możesz płacić za 30 lat). Zazwyczaj nie ma kar umownych, ale niektóre kredyty mają je i powinieneś to sprawdzić, zanim zaakceptujesz pożyczkę.

Istnieje stała stopa procentowa. Twoja miesięczna płatność i oprocentowanie pozostają takie same przez cały okres trwania pożyczki. Karty kredytowe zwiększą oprocentowanie Twojego istniejącego salda, jeśli masz 60 dni opóźnienia. I mogą w dowolnym momencie podwyższyć oprocentowanie Twoich zakupów.

Pożyczki osobiste nie są pozbawione wad

Nawet osobiste pożyczki mogą mieć swoje własne sztuczki. Chociaż lubimy je bardziej niż pożyczanie kartami kredytowymi, należy uważać na:

Ubezpieczenie sprzedawane z pożyczką.

Wstępnie obliczone odsetki

Opłata za wydanie

Kara przedpłacenia

Co dziwne, te sztuczki mogą nie zostać napisane drobnym drukiem. W rzeczywistości Twój sprzedawca ubezpieczeń może wymienić kilka, aby przekonać Cię, że są one niezbędne do twojej ochrony. Chcemy, abyście zrozumieli, co oznaczają te terminy, abyście mogli zdecydować, czy ich potrzebujecie, a jeśli tak, to jak znaleźć opcje, które nie będą kosztować setek lub tysięcy dodatkowych opłat.

Jak uniknąć sztuczek?

Istnieje wielu pożyczkodawców, którzy nie łączą ubezpieczeń, nie korzystają z umów przedkonwertowych, nie pobierają opłaty za zainicjowanie i nie mają kar umownych.

Zalecamy zakupy w Internecie, aby znaleźć pożyczkodawców bez tych sztuczek i pułapek. Stopy procentowe mogą wynosić poniżej 6% dla osób o doskonałym kredycie. A ponieważ dziesiątki pożyczkodawców uczestniczą w programie tego rodzaju, można również znaleźć kredytodawców chętnych do przyjęcia kredytobiorców o mniej niż doskonałym kredycie.

Ubezpieczenie

Wszyscy chcemy chronić nasze rodziny przed niespodziewanymi, a ubezpieczenie to świetny sposób, aby to osiągnąć. Podobnie do tego, jak zalecamy wcześniejsze planowanie twojego długu (i szukanie najlepszej oferty), powinieneś zrobić to samo z ubezpieczeniem. Jednak wielu prywatnych pożyczkodawców spróbuje dodać polisę ubezpieczenia na koniec zamykania kredytu. Dwa najbardziej typowe rodzaje ubezpieczeń to ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia na wypadek bezrobocia.

W przypadku ubezpieczeń na życie typowa różnica w sprzedaży mogłaby brzmieć tak: "tylko za puszkę napoju gazowanego dziennie, możesz upewnić się, że dzieci nigdy nie będą musiały się martwić o ten dług, jeśli umrzesz." Uwaga na te wysokociśnieniowe taktyki. Wartość tych polityk dodatkowych prawie zawsze jest negatywna.

Aby chronić swoją rodzinę, powinieneś pomyśleć o dobrej polityce ubezpieczenia na życie, która obejmuje nie tylko twoją osobistą pożyczkę, ale wszystkie twoje potrzeby. Wykonaj to wyszukiwanie oddzielnie od transakcji pożyczki.

Ubezpieczenie na wypadek bezrobocia może być nieco bardziej przekonujące ponieważ, inaczej niż w przypadku ubezpieczenia na życie, trudno jest osobno wykupić polisę, która spowodowałaby wypłatę pożyczki w twoim imieniu, gdybyś stracił pracę.