Czym są kalkulatory kredytowe?

Submitted by admin on śr., 06/03/2020 - 11:38
kalkulator

Jeśli zależy nam na zorientowaniu się w sytuacji na rynku kredytowym, warto wówczas sięgnąć po dostępne w sieci kalkulatory kredytowe, taki jak na przykład ten: KredytoMania.EU. Stanowią one rolę swoistego przelicznika, który porównuje określone parametry kredytowe z innymi instytucjami finansowymi, po to by potencjalny kredytobiorca mógł wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję kredytu samochodowego. Takie działania pozwoli w szybki i wygodny sposób sprawdzić opłacalność danego zobowiązania.

Podczas badania preferencyjności kredytu samochodowego trzeba ująć wszystkie koszty, które składają się na dane zobowiązanie, nie tylko wartości doliczanych odsetek. Te koszty to także :

  • Składki na Obowiązkowe ubezpieczenie AC
  • Koszty związane z przeniesiem praw z polisy ubezpieczeniowej pojazdu
  • Opłaty wynikające z ustanowienia zabezpieczenia
  • Koszty prowizji

Obsługa kalkulatora kredytowego jest bardzo intuicyjna i nie wymaga żadnych umiejętności. Każdy potencjalny kredytobiorca z pewnością sobie z nią poradzi. Po wpisaniu odpowiednich parametrów kredytu takich jak kwotę kredytu i okres spłaty, zostanie nam przedstawiona lista ofert kredytowych będących symulacją zawartych danych. Zazwyczaj nazwa instytucji finansowej z najbardziej preferencyjnymi warunkami kredytowania pojawia się na szczycie listy. Do wartości, które powinny być dla kredytobiorcy informacją o stopniu opłacalności kredytu samochodowego należą :

  • Wysokość symulowanej raty
  • Całkowita kwota do spłaty
  • Wysokość oprocentowania
  • Wysokość wskaźnika RRSO

Kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Największą konkurencją dla kredytu samochodowego jest kredyt gotówkowy. Stanowi on również pewnego rodzaju alternatywę dla zobowiązania celowego jakim jest kredyt na samochód. Każda instytucja finansowa ma w swojej ofercie propozycję kredytu gotówkowego opartego na korzystnych warunkach. Kredyt gotówkowy zyskał miano kredytu podstawowego, nie wymagającego żadnego zabezpieczenia, cieszącego się ogromnym powodzeniem wśród Polaków.

Jego flagową cechą jest brak ściśle sprecyzowanego celu, na którym ten typ kredytu miałby się opierać. W tej kwestii stoi on w opozycji do kredytu samochodowego, który taki cel musi zawierać. Jeśli zależy nam na kupnie pojazdu, którego użytkowanie nie będzie nas w żaden sposób ograniczać, warto postarać się o kredyt gotówkowy, by za środki z niego udostępnione nabyć określony pojazd.

Należy jednak wiedzieć, że kredyt gotówkowy jest wyżej oprocentowany niż kredyt samochodowy, którego koszty są mniejsze poprzez zastosowanie licznych zabezpieczeń.